بزرگ ترین چالش روبه روی کسب و کارهای اینترنتی

بزرگ ترین چالش روبه روی کسب و کارهای اینترنتی

اقتصاد دیجیتال، دریچه جدیدی پیش روی کشورهای توسعه یافته یا حتی در حال توسعه بوده تا بتوانند درجات بالاتر توسعه یافتگی سریع تر و با چالش کمتری کسب کنند.

72844378_79498410edefe

در همین حال، بسیاری از فعالیت های اقتصادی و اجتماعی به واسطه پیشرفت صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از آغاز دهه ۱۹۹۰ جهانی شدند و روز به روز تعداد کسب و کارهای اینترنتی و میزان وابستگی فعالیت های مالی به شبکه جهانی اینترنت بیشتر می شود. اما به نظر می رسد، با وجود این درجه از وابستگی، اینترنت همچنان پدیده ناآشنا و غیر قابل اعتماد برای افراد است.
این عدم استقبال از اینترنت نیز صرفا معطوف به کشورهای توسعه نیافته ای که از زیرساخت های ضعیف ارتباطی و سرمایه های اجتماعی کم برخوردارند نیست چراکه از هر چهار نفر ساکن کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD)، سه نفر روزانه به اینترنت دسترسی دارند و هنوز یک سوم این کاربران تاکنون خرید اینترنتی نکرده اند.
براساس یک نظرسنجی از مصرف کنندگان اروپایی در سال ۲۰۱۴، چالش اصلی خریداران اینترنتی در کشورهای اروپایی معطوف به دو مساله نگرانی درباره سوءاستفاده از داده شخصی و عدم احساس امنیت در پرداخت آنلاین است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، براساس گزارش اداره آمار آمریکا در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۵درصد خانواده های آنلاین به دلیل نگرانی از به خطر افتادن حریم خصوصی و امنیت، تمایلی به انجام معاملات مالی، خرید اینترنتی، ارسال پستی در شبکه های اجتماعی یا ابراز عقیده درباره مسائل بحث برانگیز و سیاسی از طریق اینترنت ندارند.این نگرانی ها در بین صاحبان کسب و کار کوچک نیز مشهود است، زیرا در حالی که تقریبا ۹۵درصد بنگاه های کوچک و متوسط …ادامه مطلب
مطالب مشابه
دیدگاه ها

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتار کمک بگیرید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.